Charakterystyka rolet dzień-noc

Jak działają rolety dzień-noc?

Rolety stanowią coraz częstszą alternatywę dla firan i zasłon. Specyficznym ich rodzajem są rolety typu dzień-noc, które charakteryzują się bardzo nietypową budową, tym samym gwarantując wyjątkowy komfort użytkowania. W jaki sposób są zbudowane i jak działają?

Charakterystyka rolet dzień-noc

Produkty te wykonane są z dwóch typów tkanin – przezroczystej i zaciemniającej, które ulokowane są w równej odległości względem siebie i mają takie same wymiary. Pozwala to na regulowanie dopływu światła zgodnie z naszymi potrzebami. Jak wygląda to w praktyce? Gdy chcemy, aby dane pomieszczenie było lepiej oświetlone ustawiamy roletę tak, by pasy na siebie nachodziły. W nocy albo w słoneczny dzień możemy natomiast ustawić pasy naprzemiennie, co zagwarantuje nam prywatność i komfort. Rolety te umożliwiają również na całkowite odsłonięcie okna, co sprawdza się np. wtedy, gdy chcemy je umyć.

Pozostałe zalety rolet dzień-noc

Rolety mogą całkowicie zastąpić firany i zasłony, dlatego bardzo ważne są ich walory estetyczne. Są one jak najbardziej dostępne w przypadku rolet dzień-noc, które najczęściej mają neutralną i spokojną kolorystykę, idealnie pasującą do wnętrz w których przyjmujemy gości. Bardzo często są to różne odcienie brązów, a także szarości i czernie, nie oznacza to jednak, że nie mogą mieć one odważniejszych barw, wszystko zależy bowiem od naszych preferencji i sposobu w jaki chcemy zaaranżować wnętrze.

Pomieszczenia w których można zamontować rolety dzień-noc

Ze względu na wykonanie z materiału, tego typu rolety powinno się montować przede wszystkim w pomieszczeniach w których panuje mała i średnia wilgotność, czyli w pokojach, salonach, jadalniach, kuchniach, gabinetach i pomieszczeniach biurowych. Tym samym nie zaleca się ich instalowania w łazienkach, w których zdecydowanie bardziej sprawdzą się żaluzje wykonane z odpornych na wodę tworzyw. Je również, tak samo jak rolety dzień-noc, można znaleźć w ofercie naszej firmy.

Rolety typu dzień-noc to jedne z najbardziej praktycznych osłon na okna, w przypadku których bardzo łatwo można modulować poziom zaciemnienia pomieszczeń, bez utraty estetyki.